Jdi na obsah Jdi na menu
 


V blízké budoucnosti se Sluneční soustava, kterou kontrolují obří společnosti zvané Megakorporace, ocitá na pokraji katastrofy. Tyto mocné společnosti mají pod kontrolou vše - od správy měst po vyhlašování válek - a likvidují každého, kdo pro ně nepracuje. Hnáni hladem po ještě větší moci, posunuly tyto Megakorporace hranice lidských objevů a technologií, ačkoliv přitom bojují navzájem proti sobě. Ale teď už překročily poslední hranici. Při výzkumné misi k okrajovým planetám Pluto a Nero probudily prastarou sílu extrémního zla. Nejprve se objevila strašlivá Černá Symetrie následovaná Apoštolem Algerothem a jeho pekelnou Černou legií, která chce zničit vše lidské…

Ve hře Mutant Chronicles se hráči stávají veliteli jedné z několika frakcí a snaží se porazit soupeře na bitevním poli. Hra sází na osvědčený princip stavby vlastní armády a následné testování svých silných a slabých stránek na bojišti. Hlavní devizou této hry jsou nezvykle velké, skvěle nabarvené a detailně vymodelované plastové miniatury bojovníků, jednoduchá pravidla a rychlý herní spád. Startovní balení nabízí vše potřebné pro hru dvou hráčů - šest figurek pro první jednoduché bitvy a kompletní sadu žetonů, karet jednotek i rozkazů pro stavbu vlastních armád.

Herní princip je poměrně jednoduchý a snadno pochopitelný, avšak nabízí bohaté strategické možnosti. Základem jsou žetony rozkazů - hráč ve svém tahu může až dva rozkazy přidělit svým jednotkám na bojišti. V závislosti na hodnosti rozkazu, který jednotka obdržela, může provést jednu až tři akce, mezi které patří útok, pohyb, hlídání nebo použití zvláštní schopnosti. Navíc je možné za žetony rozkazů hrát i velice mocné karty rozkazů, které představují zvláštní schopnosti a nebo unikátní akce a mohou výrazně ovlivnit průběh bitvy.

Celá bitva probíhá na jedné ze dvou map, které představují bojiště z budoucnosti plné trosek, zdí, krytů a zvláštních míst. Hráči tak musí během bitvy nejen vhodně kombinovat schopnosti svých vojáků, ale i rozumně využít strategické výhody terénu.

Soubojový systém vychází z osvědčených principů představených v deskových hrách Descent a Doom. Pro hod na útok se používají speciální šestistěnné kostky, které znázorňují dostřel a případné zásahy. Každá jednotka má uvedeno, kterými kostkami při svém útoku hází. Pokud při hodu na útok padne alespoň na jedné kostce dostřel, který se rovná vzdálenosti cíle, útok byl úspěšný a cíl utrpí tolik zranění, kolik padlo symbolů zásahu. Útok a utrpěné zranění mohou ovlivnit i schopnosti a vybavení jednotky, vlastnosti terénu a zahrané speciální karty rozkazů.

Obrazek


Další dimenzi zábavy se hrou představuje stavba vlastní armády. V tomto startovním balení naleznete kompletní sadu karet rozkazů a karty jednotek ke všem figurkám dostupným v první edici hry. Spolu s množství žetonů rozkazů a žetonů zranění to představuje dobrý základ pro stavbu libovolné vlastní armády. V pravidlech jsou popsané tři různé formáty hry, od malého souboje několika bojovníků až po obrovské bitvy celých armád. Na rozdíl od většiny ostatních figurkových her nabízí Mutant Chronicles pevně daná rozšiřující balení, vždy obsahující dvě nebo tři další figurky. Díky tomu tak můžete snadno a bez zbytečných výdajů postavit armádu svých snů a ihned jí otestovat na bojišti. Hra je také stále ve vývoji a do budoucna jsou ohlášené další frakce, figurky i rozšíření pravidel (např. pro hru více hráčů), takže zábava jen tak neskončí.


Hra je kompletně lokalizovaná do češtiny včetně všech karet a dalších herních komponent. Pravidla jsou snadno pochopitelná a doplněná množstvím obrázků a příkladů. Herní princip je promyšlený a vypilovaný do posledních podrobností, jako jsou např. praktické žetony zranění, které se zasunují do podstavečků figurek. Hra je díky tomu vhodná pro začínající i pokročilé hráče a představuje ideální vstupenku do světa bojových figurkových her.

Objednejte na : http://www.blackfire.cz/katalog/figurkove-hry/mutant-chronicles/mutant-chronicles-starter.html

 Zdroj: http://www.blackfire.cz/katalog/figurkove-hry/mutant-chronicles/mutant-chronicles-starter.html

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>